Homework Maths make your meal

Hi guys,
for homework (maths) we had to make our own meal then add up the prices. For dinner we had Pizza and homemade cold-rock!!!!!!

Pizza ……. Tomato cooking sauce $1.99 , Cheese Mozzarella $7.60 , Ham $3.40 , Pineapple chunks $1.20   , Pizza base $1.20 …………..

Cold-rock ……… Ice cream Vanilla $4.30 , Oreo Biscuits $1.80 , Choc Honeycomb $2.75 .

All together  $24.24

Yummy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lauzie 🙂 🙂 🙂 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *